TAVAN VİNÇ NEDİR?

Tavan vinçleri, iş sahalarındaki verimliliği maksimuma çıkaran tavan vinçleri, çift kiriş tavan vinçleri ve tek kiriş tavan vinçleri olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Tavan vinçleri, ray üzerinde hem yatay hem de yukarı ve aşağı yönde hareket ederek yüklerin kaldırılıp taşınmasına yardımcı olmaktadır. Tavan vinçleri, üretiminde çeliğin kullanılması ürünün sağlam ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Tavan Vinçleri, iç sahalarda kullanım için dizayn edilir. Endüstriyel Tavan vinçleri, önde gelen üretim teknolojileri ile yüksek standartlarda, uzun ömürlü ve dayanıklı olarak üretilmektedir. Tavan vinçleri, ısıya ve korozyona maruz kaldığından, epoksi astar üzeri 2 kat son kat boyası kullanılır. Önemli kaldırma araçlarının başında gelen tavan vinçleri, iş süreçlerini destekleyerek hem iş gücünden hem de zamandan tasarruf edilmesine olanak sağlar. 

Tavan vinçleri, DIN normlarına uygun üretilip; isteğe bağlı olarak çift hızlı veya tek hızlı olarak üretilir. Direkler üzerinde veya iş yerinde bulunan vinç buseleri üzerinde Tavan vinçleri, yolları montaj edilerek imal edilir. Her yükün kaldırılmasına olanak sağlamak amacıyla üretilen tavan vinçleri, kolay montaj özelliği sayesinde istenilen her alana kolaylıkla kurulabilmektedir. 

Tavan vinçleri, adından da bahsedildiği üzere tavana yük taşıma amacıyla sabitlenen sistemlerdir. Genel kullanım alanları ağır sanayi olan tavan vinçleri, insan gücünün taşıyamayacağı ağırlıkları kolaylıkla taşımakta ve bu özelliğiyle gerek iş yüküne gerekse verimliliğe katkı sağlamaktadır. 

Kategoriler
Benzer Yazılar

Ertam Vinç İşinin Uzmanı Operatörlerini Nasıl Yetiştiriyor Öğrenmek İster Misiniz ?   Ipaf Pal Card sahibi Operatör = Güvenlik ve Başarı demektir.   Ertam Vinç Türkiye de s..

ERTAM VİNÇ olarak vinç kiralama alanında yaptığımız hizmetler arasında yoğunlukla şantiyelere kırmalı vinçlerimizden veya taşımalı vinçlerimizden bir yada birkaçını aylık olarak ki..

Tavan vinçleri, iş sahalarındaki verimliliği maksimuma çıkaran tavan vinçleri, çift kiriş tavan vinçleri ve tek kiriş tavan vinçleri olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Tavan v..

Yorumlar
disqus code
İletişime Geç